Vācijas eksports samazinājās vairāk, nekā tika prognozēts

Vācijas eksports maijā samazinājās vairāk, nekā gaidīts, jo bija vājš pieprasījums no Ķīnas, ASV un Eiropas valstīm, liecina 8. jūlijā publicētie federālā statistikas biroja dati.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi maijā eksports samazinājās par 3,6 %, kas ir gandrīz divreiz vairāk nekā Reuters aptaujā aptaujāto analītiķu prognozētais samazinājums par 1,9 %.

Ārējās tirdzniecības bilance maijā uzrādīja pārpalikumu 24,9 miljardu eiro (26,9 miljardu ASV dolāru) apmērā pēc 22,2 miljardiem eiro aprīlī un 16,8 miljardiem eiro iepriekšējā gada maijā.

Pēc diviem labiem mēnešiem eksporta sektors ir atgriezies uz zemes, sacīja Hauck Aufhaeuser Lampe Privatbank galvenais ekonomists Aleksandrs Krīgers.

Eksportam kopumā vajadzētu gūt labumu no nedaudz spēcīgākas globālās ekonomikas, viņš teica. “Tomēr ir pazīmes, kas liecina par pastāvīgiem kāpumiem un kritumiem turpmākajos mēnešos.”

Eksports uz ES valstīm maijā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 2,5%, bet eksports uz valstīm ārpus ES samazinājās par 4,9%, ziņoja statistikas birojs.

Vācijas eksports uz ASV, kas maijā bija tās lielākais eksporta tirgus, salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājās par 2,9%, eksports uz Ķīnu – par 10,2%, bet uz Krieviju – par 19,3%.

“Eksports ir tālu no vasaras pasakas,” sacīja Vācijas Rūpniecības un tirdzniecības kameras DIHK ārējās tirdzniecības nodaļas vadītājs Folkers Treiers.

Pasaules ekonomikas atveseļošanās nesasniedz Vācijas eksporta nozari, sacīja Treiers, norādot, ka eksportu bremzē ģeopolitiskā nenoteiktība un tirdzniecības šķēršļi.

Imports maijā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi samazinājās par 6,6 %, ievērojami pārsniedzot Reuters aptaujā aptaujāto analītiķu prognozēto samazinājumu par 1,0 %.

“Importa kritums ir brīdinājums mūsu prognozei, ka patēriņš pašlaik atkopjas, lai gan korelācija starp importu un patērētāju tēriņiem nebūt nav perfekta,” sacīja Pantheon Macroeconomics galvenais eiro zonas ekonomists Klauss Vistesens.

Viņš norādīja, ka importa un eksporta rādītājs trīs mēnešu laikā maijā saruka, bet pauda cerību, ka turpmākajos mēnešos tas atveseļosies.

“Gan importa, gan eksporta tendence ir labāka, nekā liecina šodienas dati,” teica Vistesens.

Līdz ar to tas vieš cerības, ka vasaras rādītāji būs ar pozitīvāku tendenci. Bet par jūnija mēneša rādītājiem varēs runāt augusta sākumā,

 

Leave a Comment